четверг, 2 июня 2016 г.

Ігри для розвитку швидкості


Ігри для розвитку швидкості



Естафета звичайна


Команди шикуються в колону по одному за загальною стартовою лінією. На відстані 15 – 20 м від команд – місце повороту естафети (кеглі). За командою початку естафети перші гравці команд біжать до кеглів, оббігають їх, біжать до других номерів, передають естафету, доторкуючись до долоні.
Перемагає команда, яка швидше закінчить біг. Естафету передавати за стартовою лінією.

Естафета на швидкість

Команди шикуються в колону по одному за загальною стартовою лінією. У першого гравця в руках естафетна палиця. Напроти кожної команди на відстані 15 м від лінії старту стоять кеглі. За сигналом гравець з естафетною палицею оббігає кеглю і, повертаючись назад та оббігаючи команду, передає естафету, палицю, наступному гравцю, а сам стає останнім в команді.
Виграє команда, яка закінчила естафету першою.

Естафета по колу

Клас ділиться на дві команди. Коло діаметром 200 – 300м ділиться на відрізки 30м чи 20м. Учні розташовуються по дистанції. За сигналом вчителя перші починають естафету і, пробігши 20м (30м), передають естафету наступному і так далі, поки останній учень не закінчить естафету.
Виграє команда, яка першою закінчила естафету.

Стрибки в довжину способом «зігнувши ноги»

Цей вид легкої атлетики входить до програми «Старти надій».
Стрибки в довжину є вправами, які виконують діти у своїй руховій діяльності, перестрибуючи через калюжі, канави, купини.
Стрибки в довжину складаються з ряду рухів, які не повторюються і виконуються з максимальною напругою. Успіхів у стрибках в довжину з розбігу досягають учні, які мають добрі результати в спринтерському бігу і мають хорошу стрибучість.
Техніка стрибка складається з чотирьох фаз: розбігу, відштовхування, польоту та приземлення.

Методика

1. Запропонувати учням виконати стрибок з невеличкого розбігу, показати кінограми, малюнки або продемонструвати стрибок у правильному виконанні, обов’язково вказати на помилки. Довжина розбігу в різних вікових групах різна:
• 9 – 10 років – 12 – 14 м;
• 12 – 13 років – 16 – 20м. Довжина розбігу в учнів не постійна. Вона залежить від фізичного стану учня, напрямку і сили вітру, стану доріжки для розгону тощо. Учень робить позначку на доріжці на відстані бруска і виконує розбіг від того місця в районі бруска, куди потрапила відштовхувальна нога. У разі потреби змінюється місце початку розгону.

2. При навчанні відштовхуванню треба звернути увагу на те, щоб махова нога під час виконання відштовхування рухалась синхронно з відштовхувальною. При виконанні відштовхування відштовхувальна нога ставиться на опору з п’яти , тулуб вертикально, таз виведений уперед, руки підняті вгору вбік, в польоті під час приземлення ноги викинути якомога далі вперед. Після торкання п’ятами піску, ноги згинають в колінних суглобах, глибоко присівши і подаючи таз вперед, учень завершує стрибок, руки відводяться вниз – назад.

Політ

Після польоту тулуб знаходиться приблизно в положенні, що і після відштовхування, нога, яка позаду підтягується до махової, і обидві ноги підтягуються до грудей. Руки продовжують рух, опускаючись вниз – назад або залишаються витягнутими.
Приземлення
Після стрибків в довжину з розбігу приземлення на дві ноги. Приземлення закінчується глибоким присідом і виходом вперед чи падінням в сторону.

Учні повинні знати:

1. При відштовхуванні таз виводять на відштовхувальну ногу, тулуб і голова тримаються прямо.
2. Стрибок виконують вперед – вгору.
3. В польоті не треба поспішати підтягувати відштовхувальну ногу до махової.
4. При приземленні, опущені руки, ноги викинуті якомога далі; виконуються зустрічним рухом.

Вправи, які розвивають швидкісно – силові якості.


1.Імітація техніки руху ніг при відштовхуванні.
В. п. – відштовхуюча нога на всій ступні попереду, махова позаду, руки опущені вздовж тулуба. Перенести вагу тіла на відштовхувальну ногу, а зігнуту в коліні махову підняти вперед – вгору до рівня тазу. Повторити 4 – 6 разів.
2. Імітація техніки рук і ніг при відштовхуванні.
В. п. - відштовхувальна нога і протилежна їй рука попереду, махова нога і друга нога позаду. Перенести вагу тіла на відштовхувальну ногу, стегно
зігнутої в коліні махової ноги підняти до рівня таза і одночасно змінити положення рук.

Повторити 4 – 6 разів .
3. Стрибки з ноги на ногу (5 -10 кратні) Повторити 2 – 3 рази.
4. Стрибки на одній нозі ( по 10 м на одній нозі)
5. Стрибки через набивні м’ячі чи гімнастичну лаву.
6. Стрибки в довжину з місця.
7. Стрибки, зігнувши ноги, через резинку.
8. Стрибки з 4 – 6 бігових кроків через горизонтальну перешкоду шириною 40 – 50см.

Методичні вказівки

1. Останній крок виконується швидше, ніж попередній.
2. Стопа з п’ятки швидко перекочується на носок, потім енергійно випрямляється все тіло.
3. Верхня частина тулуба знаходиться в вертикальному положенні, погляд спрямований вперед.
4. Стегно махової ноги піднімається до горизонтальної лінії ( коліно сильно згинається)
5. Відштовхування повинно бути спрямовано вперед – вгору.

Комментариев нет:

Отправить комментарий